27. 10. 2014
Domov   >   Kalendár   >   Udalosti DŠÚ

V Žiline pasovali nových prváčikov

Malý krôčik pre učiteľov, no veľký pre rodičov a ich prváčikov. Aj takto by sa dal nazvať deň,
na ktorý nikdy nezabudnú prváci na základnej škole v Žiline. Nejednej mamičke sa určite tlačili slzy šťastia do očí.

V spojenej škole Kráľovnej pokoja, pod ktorú patrí aj Základná škola sv. Cyrila a Metoda si pravidelne noví prváčikovia spolu s pani učiteľkou pripravujú každoročne milú slávnosť. Pani učiteľky a učitelia pripravili pre rodičov veľkú udalosť, ktorá je veľkým krokom v živote prváčikov.

Zážitok v telocvični

„Naši najmenší zažili „Pasovanie prvákov". Školská telocvičňa sa premenila na slávnostnú „pasovaciu miestnosť". Deti z 1. A si pripravili pre rodičov malú ukážku vyučovania. Prváčence zarecitovali krásne básničky o písmenkách, číslach a zaspievali kopec pesničiek. Rodičia mali možnosť vidieť, aké majú usilovné deti. Prváčikovia boli úžasní," uviedla pani učiteľka Kováčová.

Starší žiaci – gymnazisti, keďže je to spojená škola, pasovali mečom do svojho kráľovstva prváčikov. „Našich najmenších žiačikov pasovali skúsení gymnazisti z 2.AG Michal Miške a Marianna Urbaníková. Po skončení programu čakalo na deti a rodičov pohostenie," dodala pani učiteľka.

Takýto ohlas majú už plnohodnotné prváčky

Malej Zuzke Belinskej sa najviac páčil rytiersky akt pasovania „Páčilo sa mi ako nám ten meč dal Miško na rameno a to dievča povedalo – prijímame ťa do nášho kráľovstva". Veronika Solárová povedala: „Mne sa páčilo, ako mi ten gymnazista Miško povedal Veronička a dal ten meč na plecia". Gymnázisti mali pri pasovaní na sebe kráľovské oblečenie.

„Všetkým prváčikom sa páčilo, ako im rodičia tlieskali, ako bola vyzdobená telocvičňa a najmä ako boli oblečení gymnazisti Miško a Marianka. Samozrejme veľmi príjemné bolo aj občerstvenie po skončení pasovania. Do ďalšieho učenia želajú všetkým prvákom pani učiteľky aj celá škola veľa úspechov a radosti,"dodala pani učiteľka Kováčová

Foto: Pán MalachaNávrat späť