05. 11. 2013
Domov   >   Kalendár   >   Udalosti DŠÚ

Prezentácia 2. súťažnej úlohy CM 1150

V rámci prípravy na slávenie jubilea 1150. výročia príchodu sv. Cyrila ...

V rámci prípravy na slávenie jubilea 1150. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie, prebieha súťaž pre deti a mládež „Poznajme patrónov Žilinskej diecézy a spolupatrónov Európy".

30. októbra v Diecéznom centre v Žiline prebehla prezentácia 2. súťažnej úlohy. Úloha spočívala vo vypracovaní itineráru pútnického zájazdu po miestach úcty sv. Cyrila a Metoda v diecéze , resp. v okolitých diecézach. Vyššie hodnotenie získali tie družstvá, ktoré navrhnuté putovanie aj zrealizovali. Úlohu splnilo 10 skupín z pôvodných 15-tich. Prezentáciu obohatili svojím divadelným predstavením zo života sv. Cyrila a Metoda žiaci Spojenej školy sv. Jozefa internátnej z Turzovky.

Pravdepodobne 1. úloha, ktorá spočívala v spracovaní itineráru pútnického zájazdu po životných cestách sv. Cyrila a Metoda, bola ľahšia. Snáď aj preto, že virtuálne sa dá cestovať jednoduchšie. Hlavným cieľom tejto prvej úlohy bolo hlbšie sa oboznámiť so životom sv. Cyrila a Metoda.

Teraz súťažiacich čaká splnenie tretej úlohy a to je realizácia a spracovanie putovania po vytýčenej trase z Nitry na Velehrad a to pešo alebo na bicykli. Niektoré skupinky sa tejto úlohy už na polovicu zhostili , čo ste si mohli prečítať aj v predchádzajúcich číslach KN. Teraz ich ešte čaká písomné spracovanie putovania a prezentácia 3. úlohy , ktorú treba odovzdať do 14. februára 2013.

Miriam Janegová DŠÚNávrat späť