13. 10. 2014
Domov   >   Kalendár   >   Udalosti DŠÚ

Dýchali sme zdravý vzduch, smiali sa a učili v škole v prírode Kunerad

Žiaci Základnej školy sv. Cyrila a Metoda prežili nezabudnuteľné chvíle v krásnom prostredí Malej Fatry v škole v prírode.
Žilina 10. október - Žiaci 1. stupňa základnej školy sv. Cyrila a Metoda v Žiline pravidelne absolvujú školu v prírode. Tak tomu bolo aj tento školský rok. V dňoch 29. septembra až 3. októbra 2014 sa naši tretiaci a štvrtáci zúčastnili vytúženej školy v prírode. Konala sa ako vždy v malebnom prostredí dedinky Kunerad pri Rajeckých Tepliciach na chate Gumár. Počasie nám spočiatku prialo. Žiaci spoznávali prírodu, orientáciu a určovanie svetových strán v lese, získavali poznatky o Kunerade počas krásnych slnečných dní. Učili sme sa aj v lese, aj na chate.Navštívili sme Kuneradský kaštieľ a pripomenuli si jeho niekdajšiu slávu. Na utuženie plaveckých schopností sme absolvovali pobyt v Relax centre v Rajeckých Tepliciach. Deti tu súťažili v rôznych vodných disciplínach. Deti mali možnosť dozvedieť sa mnoho informácii aj o tomto krásnom mestečku.
Jeden celý deň sme venovali výletu do Rajeckej Lesnej, kde sa nachádza nádherné dielo majstra Jozefa Pekaru z Rajeckých Teplíc, ktoré nezobrazuje len Kristovo narodenie, ale aj dejiny slovenského národa. Počasie nám v ten deň síce neprialo, ale aj tak nám to neubralo na dobrej nálade. Navštívili sme aj Kalváriu v Rajeckej Lesnej. Naše večery v škole v prírode sme si spríjemňovali súťažami, zábavnými hrami a kreatívnym tvorením. Posledný večer nechýbal ani nočný pochod cez les a na záver „pyžamová párty", na ktorej sa aj súťažilo. Deti tu prezentovali aj svoje básnické diela o škole v prírode. Prežili sme krásny týždeň v náručí kuneradských lesov, dýchali sme čerstvý vzduch, smiali sa, plávali, dobre sa bavili a učili. Plný zážitkov sme sa v piatok vracali späť do Žiliny. Ďakujeme vedeniu a úžasným p. kuchárkam z chaty Gumár za starostlivosť a dobrú náladu, ktorú rozdávali naokolo.

p. uč. Kučerová, p. uč. Jančová a p. vych. TakáčováNávrat späť