05. 11. 2013
Domov   >   Kalendár   >   Udalosti DŠÚ

Dve desaťročia ZŠ sv. Augustína v Považskej Bystrici

V stredu 8. júna sa uskutočnilo slávnostné stretnutie súčasných i bývalých zamestnancov školy, predstaviteľov spoločenského a duchovného života Žilinskej diecézy a ďalších vzácnych hostí pri príležitosti jej jubilea.

V stredu 8. júna sa uskutočnilo slávnostné stretnutie súčasných i bývalých zamestnancov školy, predstaviteľov spoločenského a duchovného života Žilinskej diecézy a ďalších vzácnych hostí pri príležitosti jej jubilea. Škola bola zriadená biskupským úradom v Nitre dňa 23. mája 1991 s patronátom svätca - sv. Augustína, ktorý je nám i dnes blízky svojou ľudskosťou. Jeho biografia je zároveň povzbudením pre všetkých, ktorí sa cítia byť slabí, lebo on je príkladom toho, že aj tie najsilnejšie vášne možno s Božou pomocou ovládnuť.

Ďakovnú sv. omšu vo farskom Kostole Návštevy Panny Márie celebroval žilinský diecézny biskup Mons. Tomáš Galis. Nasledovala slávnostná akadémia s bohatým duchovným, spoločenským a kultúrnym programom v Katolíckom dome. Pri tejto vzácnej príležitosti bola vydaná pamätná publikácia, mapujúca históriu školy so spomienkovými príspevkami od osobností pôsobiacich v našom meste. Publikácia je obohatená dobovými i súčasnými fotografiami, poetickými ilustráciami z tvorby básnika Pavla Gašparoviča Hlbinu, ktorý v škole pedagogicky pôsobil, a tiež farebnými ilustráciami z výtvarnej dielne žiakov.
Na záver vyslovme želanie: „Nech nás i naďalej Boh sprevádza svojím požehnaním!"

Zaznamenali:

Jozef Borčányi
Ivan ŠulyNávrat späť