23. 06. 2014
Domov   >   Kalendár   >   Udalosti DŠÚ

Bez teba niet neba

Púť katolíckych škôl Žilinskej diecézy k Sedembolestnej Panne Márii do Šaštína

S týmto heslom sa žiaci a učitelia, spolu s rodičmi a priateľmi katolíckych škôl Žilinskej diecézy vybrali na púť k Sedembolestnej Panne Márii do Šaštína.

Približne 50 stredoškolákov sa na púť vybralo už dva dni vopred, aby trasu z Adamova absolvovali pešo a zároveň pripravili športové podujatia pre žiakov ZŠ.

Ostaní pútnici sa stretli v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie na sv. omši v sobotu 14. júna 2014. V rámci homílie sa každej vekovej a profesnej kategórii prihovoril hlavný celebrant, Mons. Jozef Šelinga, ktorého otec biskup Tomáš Galis delegoval sprevádzaním púte Katolíckych škôl Žilinskej diecézy.

Po obednej prestávke si účastníci vypočuli zaujímavú prednášku o histórii pútnického miesta a približne tisícka účastníkov sa rozptýlila na rôzne stanovištia, kde pokračoval kultúrno-športový program. V bazilike doprevádzal liturgiu spevácky zbor Goretti z PASA sv. M. Goretti a SZŠ sv. Františka v Čadci. V neďalekom kultúrnom dome študenti Gymnázia sv. Františka v Žiline odohrali už po 18 krát divadelné predstavenie „Charleyho teta". Najmladší účastníci športovali na ihriskách pastoračného centra a ďalšia nemalá skupina, sledovala program na vo vnútornom nádvorí Bazilky. Tam sa divákom predstavil Divadelný súbor Bosniačik z Tepličky nad Váhom s hrou „Pozor čas", folklórna skupina z Katolíckej spojenej školy A. Škrábika v Rajci s pásmom ľudových a náboženských piesní a taktiež mladá hudobná skupina zo Spojenej školy sv. Jána Bosca v Novej Dubnici.

Na záver sa všetci stretli pri spoločnom fotografovaní a po požehnaní sa celé zhromaždenie vydalo na cestu domov. Verím, že takéto odzvonenie uplynulého školského roka bolo nie len radostné, ale aj požehnané. Milosti, o ktoré sme prosili pri nohách Sedembolestnej Matky, Panny Márie, nech sprevádzajú všetkých učiteľov, kňazov a zamestnancov škôl, žiakov a ich rodiny, počas letných prázdnin.

Drahá Matka Mária, ochraňuj všetkých prázdninujúcich svojou láskavou a mocnou rukou, aby si každý mohol dobre oddýchnuť, ako deti, ktoré prichádzajú na prázdniny k mame. Veď bez Teba niet neba a nebo vraj začína už tu na zemi.

S vďakou za celý, aktívny školský rok 2013/2014 príjemné, teplé leto pre telo i pre dušu praje Miriam Janegová, riaditeľka Diecézného školského úradu.
Návrat späť