04. 06. 2024

Modlitba sv. ruženca po Ružencovej ceste

Modlitba, pobyt v prírode a fyzická aktivita – to sú atribúty, ktoré stáli za vznikom Ružencovej cesty, ktorá sa nachádza vo Vysokej nad Kysucou.

Modlitbu slávnostného sv. ruženca si v nedeľu 26. mája 2024 zvolilo takmer 50 veriacich pútnikov všetkých vekových kategórií, ktorí sa spoločne s vysockým farárom o 13:30 hod. vydali na púť práve po Ružencovej ceste. Desiatky sv. ruženca sa pri jednotlivých zastaveniach modlili deti i dospelý. Ako sa hovorí „dážď síce visel na vlásku" a zopár kvapiek predsa len ovlažilo prírodu, no znejúca modlitba nie lenže odohnala mraky, ale dodala i silu modliacim sa pútnikom. Tí približne po hodinke dorazili do stanoveného cieľa, ktorým bola kaplnka Panny Márie Lurdskej v osade Vrchrieka – Lazy. Tu bola modlitba sv. ruženca po Ružencovej ceste zakončená loretánskymi litániami a krásnymi mariánskymi piesňami.

Potešením pre všetkých však bolo i malé občerstvenie, o ktoré sa postarali dobrovoľníci a ochotné gazdinky nie len z Vysokej nad Kysucou. Všetci prítomní tak mohli doplniť vydanú energiu a stráviť chvíľu v priateľských rozhovoroch.

Na záver patrí úprimné poďakovanie každému, kto sa akýmkoľvek spôsobom pričinil, že projekt Ružencovej cesty vo Vysokej nad Kysucou bol a neustále i je, miestom modlitby a stretnutia sa ľudí hľadajúcich pokoj a ochranu Panny Márie.
Návrat späť