26. 08. 2023
Domov   >   Ostatné   >   Zamyslenia

Otázky

21. nedeľa v Cezročnom období

Ježiš sa pýta učeníkov: „Za koho pokladajú ľudia Syna človeka?" Každému normálnemu človeku záleží trochu aj na tom, čo si (po)myslia tí druhí. Pokiaľ nás to nezvádza k pokrytectvu, je to celkom dobrý sebakontrolný mechanizmus. Ale, ako to vidno aj z nedeľného evanjelia (Mt 16,13-20), ako zrkadlo skôr poslúžia blízki, než vzdialení. Niektorí súčasníci pokladali Ježiša „za Jána Krstiteľa, iní za Eliáša a iní za Jeremiáša alebo za jedného z prorokov." No výstižná bola skôr odpoveď Petra, ktorý s ním strávil už nejaký ten mesiac. Ježiš je pre neho „Mesiáš, Syn živého Boha."


Ozaj, a kým je Ježiš pre teba?


Fascinuje ma Ježišova odpoveď Petrovi. Hovorí mu: „Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu." Niekto možno videl v Petrovi zbŕkleho nerváka, ktorý sľubuje hory doly, a vzápätí urobí úplný opak… Ale Ježiš v ňom vidí viac, vidí nie len to slabé, ale aj pevné, to, na čom sa dá stavať.


Vieš, kým si pre Ježiša ty? Vyznaj mu, čo on znamená pre teba. A potom načúvaj.


PS: Maroš, autor týchto zamyslení, je stále v nemocnici. Ale máme nádej, že už o týždeň, dva bude môcť písať ďalej. Prosím o modlitbu za neho. Zatiaľ všetkým odkazuje: „Obetujem tento čas za všetkých čitateľov mojich písmenok, Nezabudnite: Ježiš žije!"


Na stiahnutie

27.08.2023.docNávrat späť