24. 11. 2023

Tesco Potravinová zbierka

Pomôcť môže každý
Od 23. do 25. novembra 2023 v čase od 9.h do 20.h v predajniach Tesco môžete nakúpiť niečo dobré pre ľudí v núdzi, postaráme sa im spolu o lepšie sviatky, pomôžeme rodinám žijúcim v ťažkých finančných a sociálnych pomeroch, aby mali o štipku krajšie Vianoce 
Krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi
Takmer 700-tisíc ľudí na Slovensku je ohrozených chudobou. Najťažšie prežívajú najmä vianočné sviatky, ktoré pre mnohých znamenajú čas v kruhu najbližších pri slávnostnej večeri a darčekoch. Tie si však zraniteľné skupiny ako ľudia bez domova, rodičia samoživitelia či seniori nemôžu dopriať v hojnosti. Práve im Tesco spolu s charitatívnymi partnermi pomáha už 27 rokov. Jednou z pomocí je aj pravidelná potravinová zbierka vo všetkých predajniach Tesca pred Vianocami. Novinkou sú viaceré možnosti darovania – nákup produktov, finančného kupónu alebo vopred pripravených balíčkov v predajniach alebo v Tesco Online nákupoch.
„V minulom roku sme vďaka štedrosti zákazníkov a zapojeniu komunity dokázali vyzbierať viac ako 80 ton trvanlivých potravín a hygienických pomôcok. Toto mimoriadne úspešné úsilie nám dodáva motiváciu a odhodlanie pokračovať v našej misii pomáhať tým, ktorí sa ocitli v núdzi, uviedol generálny sekretár CHARITY Miroslav Dzurech."


Návrat späť