28. 06. 2024
Domov   >   Ostatné   >   Zamyslenia

Boh je dobrý. Vždy. (13. nedeľa v Cezročnom období)

Cesta radosti - Boh je dobrý. Vždy. (13. nedeľa v Cezročnom období)

Boh je dobrý. Zlo, vrátane smrti, prišlo na svet zo závisti diabla. Tak nás to učí Božie slovo, dnes konkrétne v čítaní z Knihy múdrosti. A to, že zlo nemá posledné slovo, dokazuje aj Ježišovo konanie, ktorý dotykom, slovom uzdravuje i kriesi z mŕtvych. Zlo nie je definitívne, raz sa každé zlo skončí. Ostane len dobro. Ostane len Boh.

Nám sa to neraz môže zdať ináč. Aj mne. Veď som nevyliečiteľne chorý, zázrak uzdravenia sa zatiaľ napriek mnohým modlitbám nekonal. Často sa cítim zle, neraz sa vo mne objavuje aj myšlienka, či sa Boh o mňa naozaj stará. Vďaka jeho milosti som zatiaľ také zmýšľanie vždy odmietol. Veľmi mi pri tom pomáha písanie týchto textov (aj to je Božia milosť). Lebo táto úloha ma núti napriek môjmu zdravotnému stavu uvažovať nad tým, ako napísať každý text povzbudzujúco, pre budovanie tých, čo ho čítajú. A tým povzbudzujem aj seba, vediem víťazný boj. Pritom prosím Boha, že ak sa stane, že upadnem do depresie či skľúčenosti, aby aj vtedy stál pri mne a sprevádzal ma tmavou dolinou...

Boh je dobrý. Každý, kto sa s ním stretol, vie nájsť vo svojom živote konkrétne dôkazy jeho dobroty. A vie ich vidieť nielen v spomienkach, ale aj v mnohých situáciách aktuálneho dňa. Mne napríklad teraz pri písaní tohto textu znie v pozadí vysielanie Rádia Lumen. Začala sa svätá omša a na jej úvod zbor zaspieval moju obľúbenú pieseň Radosťou veľkou srdce mi jasá. Aj mne pri nej zaplesalo srdce a radostnejšie i s novou dôverou v dobrotu Boha budem prechádzať dňom. O chvíľu idem do nemocnice, kde mi dajú ďalšiu injekciu v rámci mojej liečby. Ako ju budem znášať, čo so mnou urobí? Neviem. Ale viem, že Boh je dobrý, že on obracia môj nárek na radosť (Ž 30, 12a).

Náš Boh je dobrý. Povedz dnes o tom niekomu. Možno najprv sebe samému.


Na stiahnutie

30. 6. 2024.docNávrat späť