Domov   >   Ostatné   >   Zamyslenia

Zamyslenia

Zamyslenie na Veľkonočnú nedeľu: Žije!
Zamyslenie na Veľkonočnú nedeľu: Žije!Hádam nikdy v dejinách nebolo ľudstvo tak systematicky oberané o nádej, ako dnes. Hádam nikdy nebolo tak hromadne šírené presvedčenie o nezmyselnosti života. 
Zamyslenie na 5. pôstnu nedeľu: Oslavujme!
Zamyslenie na 5. pôstnu nedeľu: Oslavujme! Myslím si, že Lazárovi nemáme čo závidieť. Smrti či skôr zomierania sa všetci viac či menej bojíme – a on tým musel prejsť dvakrát. 
Zamyslenie na 4. pôstnu nedeľu: Si svetlom v  ...
Zamyslenie na 4. pôstnu nedeľu: Si svetlom v PánoviPokúšam sa vžiť do kože katechumenov, ktoré v rámci vrcholiacej prípravy na prijatie iniciačných sviatostí počúvali dnešné evanjelium. 
Zamyslenie na 3. pôstnu nedeľu: Živá voda
Zamyslenie na 3. pôstnu nedeľu: Živá voda „Nastal čas, aby som išla. Vďačne som sa na neho pozrela. Zahľadel sa na svojich učeníkov a potom na mňa. Podišiel ku mne a pobozkal ma na líce.
Zamyslenie na 2. pôstnu nedeľu: Boh nás volá  ...
Zamyslenie na 2. pôstnu nedeľu: Boh nás volá a posilňujeAk berieme Pôstne obdobie vážne, právom sa nám môže javiť ako náročný čas. Najmä ak sa usilujeme byť otvorení na vanutie Ducha 
Zamyslenie na 1. pôstnu nedeľu
Zamyslenie na 1. pôstnu nedeľuKaždý človek má na samom začiatku svojho života smrť. Lebo v dôsledku dedičného hriechu diabol má právo na život každého Adamovho potomka. 
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...
Strana 10 z 35